SULTANDAĞI KİRAZ ÇİÇEĞİ FOTO SAFARİ

Sultandağı Kiraz Çiçeklerinin Güzelliği Fotoğraf Sanatçılarının Objektifinden Muhteşem Görüntülere Dönüştü

Sultandağı Kiraz Çiçeği Foto Safari’de kiraz çiçeği fotoğraf sanatçılarıyla buluştu. Foto safaride birbirinden güzel fotoğraflar çekildi.

Gerçekleştirdikleri foto safari hakkında bilgi veren İl müdürü Mehmet Tanır
“Sultandağı Türkiye’nin önemli kiraz üreticisi. 60 bin dekarlık kiraz bahçesi var. Sultandağı kirazıyla, Selçuklu meydanı ve Eber golüyle öne çıkıyor. Herşeyden öte kiraz çiçekleri beyaz gelinlik gibi kiraz ağaçlarını süslüyor. Kiraz çiçeklerinin güzelliğini fotoğraf sanatçılarıyla buluşturduk. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz fotoğrafçılık kulübü üyeleri harika fotoğraflar çektiler. 50 kadar fotoğraf sanatçısının katıldığı foto safaride Selçuklu ve yöresel elbise giyen milodellerimiz, yeni çiftimizin dış mekan çekimleri motorsiklet, at arabası, Vosvos dekorlar ve canlandırmalar  yaptık.

Valimiz Sayın Gökmen Çiçek’in ve milletvekillerimizin Sultandağı’na çok önemli yatırımları var. Sultandağı Selçuklu Meydanı oluşturma çalışmaları en önemlilerinden.  Ayrıca İlimizin pek çok turizm çekicilikleri var. Sultandağını kirazı ve diğer değerleriyle tanıtmaya çalışıyoruz. Bir taraftan da fotoğraf sanatını destekliyoruz.” Dedi.

İl müdürü Teşekkür etti.
İl müdürü Tanır “Valiliğimiz himayelerinde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz organizasyonunda Sultandağı Kaymakamlığı ve Sultandağı Belediyesi işbirliğinde düzenlediğimiz Sultandağı Kiraz Çiçeği Fotosafari harikaydı.

Sultandağı Kaymakamı Murat Demirbilek, Sultandağı Belediye başkanı Mehmet Aldırmaz, Ergün Kaptan, İlçe Tarım Müdürü Halilibrahim Önder, Muharrem Feratan ve modellerimize, özellikle müdürlüğüm çalışanları olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Sultandağı Kaymakamı Murat Demirbilek “Sultandağı kaliteli kiraz üretiyor. Türkiye’nin önemli kiraz üreticisi. İlçemizin güzelliklerine dikkat çekmek istedik. İl müdürümüz Mehmet Tanır’a ve Foto safariye katılan fotoğrafçılarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Sultandağı belediye başkanı Mehmet Aldırmaz “Daha önce de İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz ile bilikte kirazla ilgili foto safari düzenlemiştir. Fotağrsfćılar güzel görüntüler yakaladılar. Foto safariden fotoğrafçılar gayet memnunlar “dedi.

Fotoğrafçıların İshaklı kervansarayından sonra kiraz bahçesinde yapılan çekimlerden ayrılmak istemedikleri görüldü. Ardından fotoğraf çekimlerine Eber gölünde devam edildi.

Fotoğraf sanatçıları

, Sultandağı Kaymakamlığının verdiği iftar yemeğinden sonra, organizasyon için memnuniyet ve teşekkürlerini ileterek ilçeden ayrıldılar.


İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

En Son Haberler

Leave a Comment