Çay Yeni Haber Haftalık Gazete / Afyonkarahisar - Çay - Kurban Bayramı Bayramlaşma Programı Taş Medrese ’de Yapıldı
Çay Belediyesi Otobüs Saatleri 2021
ÇAY İLÇESİ ÖNEMLİ TELEFONLAR
AFYONKARAHİSAR ÇAY İLÇEMİZ

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Kurban Bayramı Bayramlaşma Programı Taş Medrese ’de Yapıldı

Kurban Bayramı Bayramlaşma Programı Taş Medrese ’de Yapıldı
Valiliğimiz tarafından düzenlenen Kurban Bayramı Resmi Bayramlaşma Programı, Vali Gökmen Çiçek ve protokol üyelerinin katılımıyla Taş Medrese ’de yapıldı.
24.07.2021 / 12:03Kurban Bayramı Bayramlaşma Programı Taş Medrese ’de Yapıldı


Valiliğimiz tarafından düzenlenen Kurban Bayramı Resmi Bayramlaşma Programı, Vali Gökmen Çiçek ve protokol üyelerinin katılımıyla Taş Medrese ’de yapıldı.

Programda ilk olarak Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek konuştu. Ardından Milletvekilleri Mehmet Taytak, Burcu Köksal, İbrahim Yurdunuseven, Ali Özkaya, Prof. Dr. Veysel Eroğlu sırasıyla söz alarak duygu ve düşüncelerini, bayram dileklerini paylaştılar.Zorlu Bir Süreçten Sonra Birlikte Bayram KutluyoruzSon olarak söz alan ve Gizemli Şehir Afyonkarahisar’da bir bayrama daha kavuşmanın mutluluğunu yaşadığını söyleyen Vali Gökmen Çiçek: “ Zorlu bir süreçten sonra birlikte bayram kutluyoruz. Pandemi sürecinden sonra her birimiz, alilerimiz, yakınlarımız hastalıkla mücadele etti. Kaybettiklerimiz de oldu. Afyonkarahisar’a geldiğimde geçen yıl ilk bayramı birlikte kutlamıştık. Bir yıl sonra tekrar bir aradayız. Çok mutlu olduğumu ifade etmek isterim. Sağlık çalışanlarımıza minnet duyuyorum. Afyonkarahisar’da kontrolü hiçbir zaman elden kaçırmadık. Emniyet ve jandarma ekiplerimizin, Vefa Sosyal Destek ekiplerimizin de bu süreçte ciddi katkısı oldu. Gece gündüz demeden çalıştılar, alanda denetimler yaptılar. Dün şehit ve Gazi ailelerimizi ziyaret etme fırsatım oldu. Afyonkarahisar Şehit ve Gaziler diyarı. Evlerine moral vermek, evlat olmak için gittiğimde onlar bize moral veriyor, dualar ediyor. Her gittiğimde bambaşka duygularla ayrılıyorum. Onlara da büyük minnet duyduğumu bir kez daha ifade etmek istiyorum” dedi.Bu topraklarda Bayram Kutlamanın Mutluluğu Çok FarklıBu topraklarda bayram kutlamanın mutluluğu çok farklı olduğunu vurgulayan Vali Çiçek: “Ben gizemli şehir diyorum öylesine söylemiyorum.  İçinde bulunduğumuz bu mekan bambaşka tarihi bir alan. Kalenin eteklerinden itibaren ilçelerle birlikte tarih sanki bizimle konuşuyor bu şehirde. Binlerce yıl öteden, ilk Türk boylarının yerleşiminden itibaren milletimizin sesi kulaklarımızda çınlıyor. Bu topraklarda bayram kutlamanın mutluluğu çok farklı. Bu vesileyle tüm hemşehrilerimin bayramını kutluyorum. İslam coğrafyasındaki zulmün son bulmasını temenni ediyor, hepinize güzel bir bayram temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.  Ardından İl Emniyet Müdürlüğünü ziyaret eden Vali Gökmen Çiçek ve protokol üyeleri, emniyet teşkilatımızın değerli mensuplarının bayramlarını kutladı. Bu bayramda fedakârca görev yapan emniyet mensuplarına teşekkür eden Vali Çiçek, iyi bayramlar diledi.İl Jandarma Komutanlığını da ziyaret eden Vali Gökmen Çiçek ve protokol üyeleri, ailelerinden uzakta bir bayram geçiren Mehmetçik ve jandarma teşkilatının bayramını kutladı. Bu bayramda da özveriyle görev yapan teşkilata teşekkür eden Vali Çiçek, iyi bayramlar diledi. 


 
Etiketler:
Bu haber toplam 65 defa okundu


YAZARLAR